O nas

Dlaczego postanowiłem prowadzić prywatny ośrodek leczenia uzależnień?

20 lat temu zacząłem odkrywać dobrodziejstwa terapii –  z człowieka uzależnionego, szalonego w swoich poczynaniach  stopniowo stawałem się inny- wyciszony, rozumiejący, kochający, współczujący. To doświadczenie  było dla mnie fascynujące, znalazłem  również swoje powołanie, zacząłem pomagać innym. Poczułem  moc słowa płynącego z serca. To działa !!! Wiele osób trzeźwieje i zmienia swoje życie. Razem, damy radę!!!


Nasz ośrodek leczenia uzależnień położony jest na peryferiach Bielska- Białej w cichej, spokojnej okolicy.
W sąsiedztwie znajduje się mnóstwo terenów zielonych i rekreacyjnych dzięki czemu można obcować z naturą. Ośrodek położony jest również w sąsiedztwie terenów górskich co sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Szlaki górskie są przeróżnej trudności i każdy wędrowiec znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.

Czy czujesz, że masz problem?


A może widzisz, że ktoś bliski ma problem i chciałbyś mu pomóc?


Sukcesem jest działanie na czas. Im wcześniej tym lepiej i nigdy nie jest za późno!

Czy rzetelna informacja o AA jest potrzebna tylko ludziom uzależnionym od alkoholu? A czy wiedza dotycząca zachowań na wypadek pożaru jest przydatna tylko pogorzelcom?

Jakie rodzaje terapii prowadzimy?


Współpracujemy z ekspertami wyspecjalizowanymi w prowadzeniu różnego rodzaju programów terapeutycznych.
Pomagamy osobom borykającym się z uzależnieniami od psychoaktywnych substancji chemicznych takich jak alkohol, narkotyki, leki czy nikotyna oraz od przymusowych zachowań, m.in. kompulsywnych zakupów, oglądania telewizji, seksu, korzystania z gier hazardowych lub komputerowych czy też nadmiarowego korzystania z internetu.


Psychoterapia jest terapią bazującą na regularnym kontakcie z innymi ludźmi i ma na celu poprawę dobrostanu i zdrowia psychicznego poprzez np. zmianę lub naukę radzenia sobie z dokuczliwymi zachowaniami, przekonaniami, obsesjami, myślami lub emocjami albo rozwój relacji i umiejętności społecznych. Psychoterapia obejmuje przede wszystkim rozmowę, ale stosowane są także inne techniki, jak np. ćwiczenia relaksacyjne, wizualizacje, działania artystyczne. Ze względu na formę spotkań w naszym ośrodku prowadzimy terapię indywidualną, rodzinną i grupową.